Probleemse naha hooldus

Akne ravi

Probleemse naha hooldus

Moetööstus on pikalt lummanud kõiki ideaalsete nägudega. Vaadates kogu seda ilu, esitasid naised küsimuse – kuidas on võimalik olla niivõrd täiuslik? Mehed aga – kus on võimalik kohtuda selliste naistega? Kuid üleilmne turundustrikk sai paljastatud ning algas katmata näonaha ja «acne positivity» ajastu. Tänapäeva naine ei lange masendusse, kui tal on nahaprobleemid, vaid soovib leida neile lahenduse. Lahendus peitub põhjuste mõistmises ja õiges hoolduses. Sellest räägime meie artiklis.

Põhjus või tagajärg?

Ühest küljest on nahk autonoomne kehasüsteem, millel on oma füsioloogia ja ülesehitus, sel võivad olla omad vaevused ja iseärasused, teisest küljest – tegemist on kogu keha ühenduslüliga ning terviseprobleemide korral ilmnevad need esmajärjekorras näonahal. Seetõttu on äärmiselt oluline uurida akne tegelikke põhjuseid.

Suures plaanis võib tegemist olla geneetilise, immuunsüsteemi või allergilise haigusega. Esineb ka teisi põhjusi – ebatervislik toitumine, stress, teatud ravimite manustamine. Naistel on nahaprobleemid seotud hormoonidega. Menstruatsioon, rasedus, rinnaga toitmine, menopaus —kõiki neid protsesse reguleerivad hormoonid ning need võivad teid muuta uskumatult kauniks või vastupidiselt tekitada probleeme.

Vale nahahooldus võib samuti põhjustada akne tekkimist. Nahk ei saa kätte seda, mida vajab ning muutub põletikuliseks. Võib esineda ka vastupidine olukord — hooldus on üleküllastunud ja struktureerimata.

Seega peate pöörama tähelepanu järgmistele asjaoludele:

  • Kas lööve on püsiva või ajutise iseloomuga
  • Kas esineb ka muid sümptomeid, nagu näiteks seedeprobleemid, suurenenud rahutus või reaktsioon aastaaegade vaheldumisele
  • Kuidas nahk käitub tsükli erinevatel perioodidel
  • Kas teistel pereliikmetel on olnud akne või esinevad suguvõsas muud pärilikud haigused
  •  Millise iseloomuga on lööve

Ravida või hooldada?

Sellele küsimusele saab Vastuse anda Vaid Spetsialist ning kindlasti mitte interneti vahendusel.Keerulised «mustrid» näonahal on põhjuseks pöörduda arsti poole, üksikuid lööbe ilminguid saab ravida kosmeetik. Terviseprobleemide korral teevad arstid ja kosmeetikud koostööd, et ravida nii põhjust kui ka tagajärge (aknet). Kui puudub kinnitatud diagnoos ja raviplaan, siis piirdutakse ainult hooldusega.

Hooldusprotseduur kosmeetiku kabinetis ei hõlma pelgalt ilu ja lõõgastumist. Печать на ka kodutööd, nagu koolis. Kõige keerulisem ja tähtsam kodune ülesanne on toitumise korrigeerimine. Stressihormoon kortisool ei tee nahale head, õnnehormoon dopamiin seevastu paneb selle särama. Kui esimest sünteesitakse neerupealistes, siis lõviosa viimasest … soolestikus.

 Samm №1. Olen see, mida ma söön

Toitumine – eraldiseisev tõsine jututeema. Lühidalt öeldes meeldib nahale vesi, ei meeldi kohv ega alkohol, nahk reageerib halvasti rasvasele toidule, magusale ja kunstlikele koostisainetele (siia hulka kuuluvad «keerulised» rasvad nagu majonees või margariin ning erinevad magusainete «kokteilid»). Pole sugugi haruldased juhud, kui organism ei talu absoluutselt laktoosi, kuid inimene ei ole sellest teadlik. Seega soovitame enne salongi külastamist koostada nimekiri teie igapäevasesse menüüsse kuuluvatest toiduainetest. Seejärel selgitab kosmeetik teile, millised toiduained võivad põhjustada aknet ning annab teile toitumisalaseid nõuandeid.

Toitumisega on lahutamatult seotud veel üks oluline teema – nutritsioloogia. See, mida inimene sööb, võib rääkida meile sellest, millistest vitamiinidest ja mineraalainetest võib tema organismis tekkida puudujääk ja millistest üleküllus. Oletust kinnitatakse vereanalüüsiga. Lahendus – vitamiinikompleksid või rõhuasetus teatud toiduainetele.

Samm №2. Kosmetoloogi külastamine

“Suurpuhastus” — just seda vajab probleemne nahk kõige enam. Puhastamine on tõepoolest väga oluline. Paraku ei toimi ummistunud pooride korral kodune hooldus nii hästi, kui me seda soovime. Kohene sügavpuhastus ei ole samuti soovitatav. Probleemne nahk on iseenesest reaktiivne. Kõigepealt tuleb nahk ette valmistada.

Estee spetsialistid soovitavad alustada kergete koorimistega. Hiljem võib proovida AquaPeel
protseduuri. See ühendab endas mehaanilise puhastusprotseduuri meditsiinilise põletikuvastase kompleksiga. Akne fototeraapia ja mesoteraapia on suurepärased protseduurid põletike raviks. Kui teie nahk on rahunenud, võite proovida sügavamat AHA koorimist, eriti kui teil on rasususele kalduv nahk. Ka professionaalne kosmeetika võib aidata võitluses akne vastu — me kasutame Estee salongides probleemsele nahale spetsialiseeritud ACNEVECT tootesarja kaubamärgilt Eldan.

Juhul kui teil esinevad näonahal püsivad armid, soovitame Eldan Aktivel aknejärgset protseduuri. Ultraheli parandab vereringet ja aitab kosmeetilistel koostisosadel sügavamale tungida, rahustab nahakudesid ning soodustab kollageeni ja elastiini tootmist, mis muudab armid vähem nähtavaks. Ultraheli on vastunäidustatud ägeda põletiku ja pustulooside esinemise korral.

Samm №3. Kodune hooldus

Koduse hoolduse valem on lihtne:

  1. Puhastamine (puhastav vaht, geel või õli)
  2. Toniseerimine (toonik, losjoon)
  3. Toitmine (seerumid, essentsid, ampullid)
  4. Niisutamine ja UV-kaitse (päevased ja öised kreemid).

Akne ägenemise ajal on soovitatav kasutada spetsiaalset kosmeetikat. Kui nahk on rahunenud, võite naasta oma lemmikvahendite juurde, tingimusel, et need on valitud korrektselt ning sobivad teil. Kodustest maskidest ja koorimistest tasuks kosmeetiku hoolduskuuri ajal loobuda. Spetsialist toob need hiljem koduse hooldusplaani sisse tagasi.

Aknelisele nahale mõeldud kosmeetikatoodete valimisel pöörake tähelepanu nende koostisele. Saialill, aaloe, kummel, nõiapuu ekstrakt, teepuuõli ning A- ja E-vitamiinid on nahale kasulikud ja kiirendavad remissiooni. Absoluutne must have neile, kellel on probleemne nahk – salitsüülhape. Ravib ja kuivatab põletikke, vähendab rasunäärme aktiivsust ja on rasu reguleeriva toimega. Eldani probleemsele nahale mõeldud tootesarja tooted sisaldavad salitsüülhapet. Meie klientide sõnul töötab see suurepäraselt, kui põletikuga tuleb kiiresti toime tulla, kuid soov on teha seda võimalikult õrnalt.

Juhul kui te kasutate dekoratiivkosmeetikat, võib see samuti aidata võitluses aknega. Peamiselt on tegemist kergete antibakteriaalse toimega puudrite ja meigipõhjadega. Tiheda tekstuuriga jumestuskreemidest tasuks loobuda või kasutada neid vaid eriliste sündmuste korral.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et tänapäeval ei ole probleemne nahk probleemiks, vaid tegemist on
pigem olukorraga, mil vajate varuplaani. Meil on see olemas!