Püsimeik

Püsimeik

Oma uudsusega ja tänapäeva kiires elutempos aja säästlikkust võimaldades on püsimeik kindlasti säravaks täheks kosmeetikateenuste hulgas. Püsimeigil on palju eeliseid – sellega ollakse kaunis igal ajal, igal pool ja ilma suuremate pingutusteta. Püsimeik on arenenud aastasadu ja kõik lisandunud täiustused on hoolikalt läbi uuritud. Seoses viirusnakkustega, mis levivad kehavedelike (sh vere) kaudu, on valusalt aktuaalseks muutunud hügieeniprobleem. Seetõttu on hea tõdeda, et PMC hügieenimooduliga tätoveerimisaparaadid tagavad ülipeene joone maksimaalse hügieenilisusega joonistamise võimalikkuse. Püsimeik ei ole ainult joonte tätoveerimise täpsus – väga oluline on leida õiged värvitoonid. Kosmeetik valib need välja, lähtudes värvusõpetusest ja tuginedes meikimise üldtõdedele.

Enne tähtsale otsusele jõudmist on oluline, et kliendi ja kosmeetiku vaheline koostöö oleks maksimaalne – klient räägib kosmeetikule oma soovidest ja ootustest; põhjustest, miks ta püsimeiki soovib. Seejärel on kosmeetiku ülesanne selgitada kliendile võimalustest protseduuriks, rääkida vastunäidustustest, kirjeldada täpselt, kuidas püsimeiki tehakse. Mitmekordselt tuleb kliendile üle selgitada värske tätoveeringu hooldus.

Värvaine kantakse epidermisesse, mistõttu aja jooksul naha uuenemise käigus ning valguse toimel värvipigment tuhmub, kuni hajub lõplikult.

Püsimeigiga on võimalik täita kulmujoont, teha kaunis lainerijoon nii üla- kui alalaule ning kontuurida ja värvida huuled. Püsimeik on väga suureks abiks inimesele, kellel trauma tagajärjel kulmud puuduvad või kasvavad vaid osaliselt. Samuti saab muuta huuled sümmeetriliseks ja võrdseks. Püsimeik on veekindel ning see pakub parimat võimalust iluvigade korrigeerimiseks ja loomuliku ilu rõhutamiseks.

Paranemisprotsess kestab sõltuvalt naha aktiivsusest ja selle taastumisest 5 kuni 14 päeva. Vahetult pärast protseduuri (alates mõnest tunnist kuni 2 ööpäevani) on märgatav väike turse. Turse alandamiseks on soovitatav 1–2 päeva iga kahe tunni tagant 1–2 minutiks panna peale külm kompress. Tätoveerimise „nutetud“ silmade efekt möödub iseenesest.

Esimesel protseduurijärgsel päeval näevad nahasse kantud pigmendid erksamad ja intensiivsemad, nende varjund muutub tasapisi. Kahe päeva pärast võib töödeldud piirkonnas moodustuda väike koorik sarnaselt kriimustustele, sest püsijumestuse trauma meenutab tavalist kriimustust. Koorik võib püsida 2-4 päeva, pärast seda hakkab taanduma. Pärast kudede elustumist muutub püsimeik heledamaks, säilitades 30–50% esialgse värvitooni intensiivsusest.

Protseduuri tulemusena saavutate sümmeetrilise kuju ja ilusa värvitooni. Kuid see on ainult 50% protseduuri edukus, ülejäänud 50% sõltub püsimeigi eest hoolitsemisest paranemis perioodil.

7 päeva jooksul ei tohi käia saunas ja ujulas ega teha püsimeiki märjaks ning eemaldada koorikut. Paranemisprotsessi ei tohi kiirendada spetsiaalsete kreemide abil: Bepanthen, Bepanthen Plus, Pantoderm, hormoone ja antibiootikume sisaldavad salvid.

Tööpiirkonda soovitatakse töödelda kloorheksidiini lahusega, kandes õhukese kihina peale ka Panthenol või A ja D vitamiiniga kreemi. Ärge laske koorikul kuivada ega mõraneda.

Huultele püsimeiki tehes on hädavajalik kasutada viirusvastast preparaati Aciclovir:

  • 1-2 päev 2 tabletit 3 korda päevas
  • 3-4-5 päev 2 tabletit 2 korda päevas
  • 6-7 päev 1 tablet 2 korda päevas

või Valtrex:

  • 1-2-3-4-5-6-7 päev 2 tabletit 2 korda päevas.

4 nädala möödumisel peale protseduuri teostamist on soovitatav teha korrigeerimine ehk kordusprotseduur. 98% püsimeigi protseduuridest vajab korrigeerimist – esmajärjekorras, see on tingitud sellest et, värvipigment jaotub nahas ebaühtlaselt ning selle epidermisesse fikseerimise protsent on igaühel erinev – kinnikasvamise jooksul tõrjutakse välja kuni 50% esialgsest värvist. Püsimeik eeldab enamasti vähemalt 2 protseduuri läbiviimist ilusa tulemuse saavutamiseks.

Kulmud: kuju korrigeerimine, värvi muutmine.

Silmad: Ülemisel laugul on võimalik teha korraliku pintslijoon,Või teha märkamatu ning naturaalsena “tihedate ripsmete” effekti – teha täpset.

Huuled: tumedama kontuuri andmine, visuaalselt suurendamine, vormi korrektsioon.

Category
Püsimeik
Tags
Püsimeik