27 dets. Vananeva naha hooldus
Nahk hakkab vananema pärast 25. eluaastat. See puudutab peamiselt nägu, sest just näonahk on kogu aeg avatud tuulele ja päikesele. Lisaks mõjutavad naha seisundit elustiil, ebatervislikud harjumused, stress, hormoonid ja muud individuaalsed omadused. Väliselt peidavad aja jäljed end kortsudesse ja omapärastesse pigmendimustrisse, sügavamal tasandil – rakud kuluvad, nende uuenemine aeglustub ning tulemuseks on mikrotoitainete defitsiit, elastsuse ja kaitsevõime vähenemine.
Esimesed vananemise märgid ei pruugi olla silmaga nähtavad. Pärast 25. eluaastat näeb nägu endiselt välja nooruslik ja nahk pinguldatud, kuid seda on juba vaja täiendavalt niisutada ja kaitsta päikese eest. Niisutav kreem ja SPF kaitsefaktoriga tooted ei ilmu meie ellu ainult reiside ajal, vaid on muutumas öökappide lahutamatuks osaks. Pärast 30. eluaastat võib tekkida pigmentatsioon, nahk muutub tuhmiks, esineb rohkem kortse ja vähem kollageeni. On aeg teha koorimisprotseduure ja varuda AHA-happeid sisaldavaid tooteid koduseks hoolduseks.
Pärast 40. eluaastat tulevad mängu hormoonid ning olulist rolli hakkab mängima geneetika ja elustiil. Iluhormooni östrogeeni tase väheneb ning ideaalis tuleks kasutusele võtta kogu hoolduse tsükkel – puhastusgeel, toonik, seerum, kreem: eraldi päevane ja öine hooldus, hellitada ennast maskide ja salongi detoxiga.
Hea uudis neile, kellel on rasvane nahk – käes on teie tähetund! Vihatud rasune läige ei näe hea välja, kuid takistab kortsude tekkimist. Need, kellel on kuiv nahk, on sama õnnelikud – nende näokontuurid säilivad kauem tänu õhukesele nahaalusele rasvakihile. Kahjuks peavad kuiva naha omanikud kõvasti võitlema suure hulga kortsudega. Räägime kõigest täpsemalt allpool.
Enne vananemisvastase kosmeetika soetamist peate kindlaks tegema, milline on teie naha vananemise tüüp. Sellest ei sõltu mitte ainult kodune hoolduskava, vaid ka salongihoolduse spetsiifika ja vajalikud eluviisi muudatused.
Väsinud nahk
Iseloomulik normaalse või kombineeritud nahatüübiga saleda kehaehitusega naistele. Miks väsinud? Sest ei ole piisavalt energiat. Te võite hommikuti särada, kuid õhtuks on kõik vanuse ilmingud näol nähtavad.
Eesmärk – toetada energiatootmist naha sügavamates kihtides ning tõrjuda vabade radikaalide rünnakut.
Hooldusvahendid: kõrge toimeainete osakaaluga energiat andvad ilutooted, näiteks rohke C- ja E-vitamiini, peptiidide ja hüaluroonhappe sisaldusega seerumid.
Peenikeste kortsudega nahk
Levinud samuti naistel, kellel ei ole kalduvust rasvumisele ja kellel on kuiv või tundlik nahk. Peamiseks tunnuseks on kortsude varajane ilmnemine. Tihtilugu on need väikesed ja neid on palju. Võib tekkida pigmentatsioon. Miks see nii juhtub? Kuiv nahk on üsna õhuke, nahaalust rasvkudet on vähe. Viimane ei ole üldsegi halb ja aitab edasi lükata hetke, mil näonahk hakkab “vajuma”.
Eesmärk – aidata nahal luua kaitsebarjääri rakkude ainevahetusprotsesside stimuleerimise kaudu.
Hooldusvahendid: happekoorijad, mis aitavad hoida nahka toonuses ja kõrvaldada kortsude ja pigmentatsiooni “mustreid” ning polüküllastumata oomega-rasvhappeid sisaldavad kodused hooldustooted.
Deformeerunud nahk
Esineb naistel, kellel on kalduvus liigsele kehakaalule ja kellel esinevad tursed. Vananemise märgid ilmnevad üsna hilja, kuid võimsalt – nahk võib tunduda olevat suurepärases seisukorras, väheste kortsudega, kuid sõna otseses mõttes hakkavad kontuurid mingil hetkel deformeeruma. Seda tüüpi vananemist võib täheldada rasuse naha puhul, millel on silmaga nähtavad laienenud poorid või soontähekesed põskedel.
Eesmärk — näokontuuri korrigeerimine.
Hooldusvahendid: kompleksne lähenemine dieedi, lümfistimulatsiooni, kosmeetiku külastuste ja koduse hooldusega. Viimase puhul otsige tooteid, mis sisaldavad rohkelt peptiide, kollageeni ja puuviljahappeid naha uuendamiseks rakutasandil.
Lihastüüpi vananemine
Vähesed kortsud ja selge näo ovaal. Peamiselt asiaatide ja ladinaameeriklaste privileeg. Kuidas nii? Aktiivsed näolihased ja vähene nahaalune rasv teevad oma tööd. Kuid kõik pole nii roosiline – näol võib esineda tugevat pigmentatsiooni.
Eesmärk — võitlus pigmentatsiooniga.
Hooldusvahendid: koorijad ja niisutavad kreemid. Pöörake tähelepanu jaapani ja korea kaubamärkidele, kuna need kasutavad peamiselt aasia nahatüüpidele väljatöötatud arendusi. Absoluutne must have — arbutiini ja niatsiini sisaldavad tooted.
Silmaümbrus ja dekoltee
Sellest tasub rääkida eraldi. Esimesed kortsud, mida te tõenäoliselt märkate, tekkivad silmade alla. Nahk on selles piirkonnas õhuke ja praktiliselt ilma nahaaluse rasvata. Just seetõttu on esimesteks vananemisvastasteks toodeteks naise kosmeetikakotis tavaliselt silmakreemid ja hüdrogeelplaastrid silmaalustele. Mis puutub dekolteesse, siis vanusega muutub soovitus «ärge unustage kaela» kohustuseks.
Seega piirdub vananeva naha hooldamine traditsioonilise puhastamise ja niisutamisega. Lisaks sellele lisanduvad hooldusrutiini antioksüdante sisaldavad tooted, mis võitlevad naha vananemisega ja väliste negatiivsete teguritega ning individuaalne hooldus vastavalt vananemistüübile.
Oluline on ka naha toniseerimine. Eelistada tuleks toonikuid, mis ei sisalda piiritust. Vananevat nahka ei tohi kuivatada, seda peab regulaarselt niisutama. Päevasel ajal annavad nahale energiat hüaluroonhapet, kosutavaid õlisid ja C-vitamiini sisaldavad tooted. Öise hoolduse puhul tasub eelistada rasvhappeid ja retinooli sisaldavaid kreeme.
Loomulikult ei tohiks unustada tervislikku eluviisi, regulaarseid tervisekontrolle ja kosmetoloogi külastamist. Individuaalse hoolduskava saab meie spetsialistide konsultatsioonil.